Publikováno Komentáře: 2

Ceramic coating motorových části a dílů

Od června 2019 firma Atte provádí úpravu motorových dílů, turbodmychadel a části výfuku včetně svodů keramickým a tepelně izolačním povrchem (ceramic coating). Povrch je nanášen žárovým nástřikem (PTWA) a finální vytrvzení keramického materiálu je prováděno za stále teploty v komorové elektrické peci v ochranné atmosféře až do teploty 1200 °C a to podle velikosti dílů a složení metalizace. Lze aplikovat na většinu kovových materiálů včetně nerezové oceli a hliníkových slitin.

Jsme schopni nabídnout různé typy povrchů a různé barevné provedení nebo čiré provedení. Tepelné odstínění se pohybuje 30%. Celková teplota v motorovém prostoru se může snížit až o 50 °C. Je možné takto upravit nové i použité díly, které projdou před žárovým nástřikem kompletní renovaci a přípravou povrchu.

Výfukové svody

Výhody úpravy žárovým nástřikem:

  • větší odolnost vysokým teplotám
  • větší mechanická odolnosti vůči oděru
  • větší odolnost vůči korozi
  • větší životnost dílů a celého motoru
  • větší účinnost (např turbodmychadel, výfukových svodů)

Turbínová skříň

2 komentáře u „Ceramic coating motorových části a dílů

  1. Na co cca přijde cena ceramic coatingu na výf.svody 4 válec. Cca.
    Děkuji Vám za odpověď

    1. Dobrý den Jiří, paušálně se cena těžko stanovuje. Pokud půjde o nové svody tak by se cena pohybovala řádově v tisících. Záleží na výběru nanášeného materiálu, v kterých jsou výrazné cenové rozdíly. Špičkové keramické materiály se pohybují nad 500 dolarů za jednotku. Důležitá je i důkladná příprava a kontrola povrchu, což u starších dílů zvyšuje konečnou cenu. Většinou se provádí důkladné tryskání a očištění povrchu. Důležité také je jak je konkrétní díl členitý, členitější tvary mají větší ztraty materiálu při nástřiku a to se započítává do ceny. Rádi vám uděláme cenovou nabídku na míru s různýma variantama povrchu. Stačí poslat mail s fotem dílu na náš mail.

Komentáře nejsou povoleny.